Szybki kontakt

  Zioła na stres. Po jakie zioła na uspokojenie i bezsenność sięgnąć?

  Szybkie tempo życia, nerwy, stres, niepewna przyszłość – to wszystko sprawia, że coraz więcej osób boryka się ze stanami niepokoju i bezsennością. Remedium na takie dolegliwości warto szukać w ekstraktach z roślin i ziół. Jakie zioła na uspokojenie i bezsenność znajdują się w asortymencie Produktów Bonifraterskich®

  Jakie zioła na uspokojenie są najczęściej polecane?

  Każdemu, kto szuka naturalnych rozwiązań i nie chce sięgać po leki syntetyczne lub na receptę, które mogą uzależniać, podpowiadamy, jakie zioła na uspokojenie warto przetestować. W rankingach roślin i ziół najczęściej pojawiają się następujące odmiany i gatunki:

  • chmiel,
  • melisa lekarska,
  • werbena,
  • męczennica cielista,
  • rumianek,
  • serdecznik pospolity,
  • dziurawiec,
  • lawenda lekarska,
  • kozłek lekarski.

  Na bazie tych roślin i ziół przygotowuje się napary, ekstrakty, suplementy diety lub eteryczne olejki, które uspokajają, wyciszają oraz ułatwiają zasypianie.

  Rośliny i zioła na uspokojenie

  Wśród Produktów Bonifraterskich®, które wpisują się w kategorię ziół na uspokojenie, polecamy w pierwszej kolejności zioła pojedyncze do sporządzania naparów w domowym zaciszu. Oferujemy Liść Melisy w sypkiej postaci do zaparzania. Roślina ta swoje uspokajające działanie zawdzięcza zawartemu w niej olejkowi eterycznemu. Regularne picie naparu z melisy łagodzi napięcia i ułatwia zasypianie, działa także rozkurczowo i rozluźniająco na mięśnie.  Inne, popularne zioła na uspokojenie, po które sięga dużo osób, to mięta. Roślina ta  uspokaja, łagodzi bóle i zmniejsza napięcie nerwowe. Oferujemy ją w formie Liści Mięty do zaparzania. Kolejna roślina na uspokojenie, którą znaleźć można w naszym asortymencie, to Koszyczek Rumianku. Jest w pełni bezpieczny i łagodny, dlatego stosuje się go już u niemowląt, które ząbkują lub mają kolki. W stanach niepokoju lub bezsenności warto wypić napar z tej rośliny. Równie popularne jak pojedyncze zioła są również ich mieszanki, szczególnie herbaty ziołowe. Osobom o słabej i delikatnej psychice, które nie radzą sobie z nerwami, proponujemy Herbatkę Wzmacniającą. W jej składzie znajduje się m.in. liść pokrzywy i liść melisy, które mają właściwości wyciszające. Pozostałe składniki tej mieszanki tj. głóg i róża wspomagają pracę mięśnia sercowego oraz wzmacniaja ogólnie organizm, co jest niezwykle istotne w odzyskiwaniu równowagi emocjonalnej.

  Rośliny i zioła na bezsenność

  Jeśli chodzi o gatunki roślin i ziół na bezsenność, do produkcji herbatek i roślinnych suplementów diety najczęściej sięga się po:

  • melisę lekarską,
  • kozłek lekarski,
  • chmiel,
  • męczennicę cielistą,
  • lawendę lekarską.

  W asortymencie Produktów Bonifraterskich® jest to m.in. wspierający układ nerwowy Neurofratin. Zawiera w swoim składzie melisę, rumianek, chmiel, miętę, arcydzięgiel i werbenę, które ułatwiają zasypianie. Kolejną propozycją jest Senfratin Forte, mieszanka ziołowa w formie saszetek. Składniki w niej zawarte tj.melisa, chmiel, rumianek, lipa i lawenda ułatwiają zasypianie i wspomagają poprawę jakości snu. Inna propozycja jest w formie tabletek powlekanych. To Nervina Antistres Forte. W jej składzie znajduje się m.in. ekstrakt z ziela melisy, kwiatów lawendy i męczennicy, szyszek chmielu oraz korzenia różeńca górskiego, magnez i witaminy z grupy B. Preparat ten można stosować zarówno w przypadku niepokoju, napięcia nerwowego oraz rozdrażnienia emocjonalnego, jak i nadmiernego stresu oraz bezsenności.

  Zioła na sen i uspokojenie – zalety ich stosowania

  Sięgając po naturalne zioła na sen i uspokojenie, mamy gwarancję delikatnego, ale skutecznego działania tych środków. Takie preparaty nie uzależniają i praktycznie nie wykazują skutków ubocznych – w odróżnieniu np. od leków syntetycznych, dlatego warto po nie sięgać w pierwszej kolejności.
  Pamiętaj proszę, że zakup Produktów Bonifraterskich® to finansowe wsparcie dla działalności charytatywno-opiekuńczej Zakonu Bonifratrów.