Bonifraterskie leki ziołowe

Antinervinum

Krople złożone Solidaginis

Krople Venol

Leki OTC

Leki OTC, czyli Over the Counter, to po prostu leki bez recepty. Są to środki na przeróżne dolegliwości: nasenne, uspokajające, przeciwbólowe, przeciwzapalne i wiele innych. Leki OTC, które zostały przygotowane na bazie wiekowych receptur z Zakonu Bonifratrów, są w pełni bezpieczne i naturalne. Do ich przygotowania użyte zostały starannie wybrane składniki oraz roślinne i ziołowe ekstrakty. Dzięki temu leki ziołowe OTC od Bonifratrów nie uzależniają i nie mają żadnych skutków ubocznych – wyjątek stanowi sytuacja, gdy osoba ma uczulenie na jakiś zawarty w nich składnik.

Leki OTC i ich właściwości

Istotne, że jeśli zażywamy leki OTC przez około 5 dni i objawy nadal nie ustępują, to koniecznie należy udać się do lekarza, by sprawdził, co to za dolegliwość. Być może będzie ona wymagać przepisania środków na receptę lub antybiotyków. Leki OTC to ogromna kategoria produktowa, w której znajdują się środki na przeróżne dolegliwości: gorączkę, stany zapalne, ból, bezsenność, nerwy. Są ogólnodostępne, bez recepty, dlatego w ich składzie znajduje się znacznie mniej aktywnych składników niż w lekach na receptę.

Lek OTC czy suplement diety?

Czym różnią się od siebie leki OTC od suplementów diety? Leki OTC umożliwiają samoleczenie, a suplementy diety nie leczą chorób. Suplementy diety mają za zadanie wyłącznie uzupełnić niedobory witamin i minerałów, których z jakiś przyczyn – np. źle skomponowanych posiłków – nie dostarczamy na talerzu. Suplement ma działanie fizjologiczne lub żywieniowe, a lek OTC działanie lecznicze. Lek OTC umożliwia wyleczenie wielu popularnych i powszechnych przypadłości, takich jak ból głowy, gorączka, problemy żołądkowe, przeziębienie i grypa, zaburzenia jelitowe. Niekiedy różnice pomiędzy danym suplementem diety a lekiem OTC są minimalne, a ich skład i działanie bliźniaczo podobne. Znaczenie mają tutaj kwestie formalne. Z punktu widzenia polskich przepisów lek OTC trudniej wprowadzić na rynek i działają wówczas znacznie bardziej rygorystyczne – niż w przypadku suplementów diety – przepisy.

Ziołowe leki uspokajające na zszargane nerwy i bezsenność

Ziołowe leki uspokajające – np. nasz syrop Antinervinum –  łagodzi stany napięcia emocjonalnego i niepokoju, koi w stanach nadmiernego pobudzenia. Środek ten może być także stosowany zamiast ziołowych tabletek na sen, bo ułatwia zasypianie. Ziołowe leki uspokajające mają różne postaci – my oferujemy syrop, który łatwo dawkować i dzielić na porcje, można go pić samodzielnie lub rozcieńczyć z wodą. Oferujemy także leki ziołowe na inne przypadłości – mianowicie dla osób, które borykają się z łagodnymi stanami zapalnymi dróg moczowych. Krople złożone Solidaginis stosowane są jako środek moczopędny i odkażający – zalecane są m.in. osobom cierpiącym na kamicę nerkową.

Ziołowe leki OTC Bonifratrów dostępne w aptekach

Widoczny na tej podstronie asortyment – naturalne, ziołowe leki OTC – jest dostępny w aptekach. Ze względu na ich skład, a w nim np.  etanol i sorbitol – istnieją przeciwwskazania do ich stosowania oraz możliwość wystąpienia działań niepożądanych. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy, by ich zakup był możliwy wyłącznie w aptekach – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Przed zakupem leków OTC warto dokładnie przeczytać ulotkę, wskazania, przeciwwskazania, a także sprawdzić, czy nie należymy do osób, u których ich stosowanie nie jest zalecane. Przykładowo po uspokajający syrop Antinervinum nie powinny sięgnąć osoby źle tolerujące walerianę, kobiety w ciąży i karmiące piersią. Ze względu na etanol w składzie środek ten może być szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową, nie powinno się też po jego zażyciu prowadzić pojazdu lub obsługiwać maszyn.

Dlaczego warto sięgnąć po leki i tabletki ziołowe?

Leki i tabletki ziołowe OTC mają szereg zalet i atutów, dzięki którym górują nad środkami syntetycznymi. Przede wszystkim ich składy – dobre, naturalne, składające się z roślinnych i ziołowych komponentów. Wszystkie składniki stanowią idealnie zgraną kompozycję, która  została starannie opracowana na podstawie wiekowych receptur zakonników. Leki i tabletki ziołowe są bezpieczne i nie uzależniają. Stosowane według zaleceń z ulotki pomogą w walce z wieloma uciążliwymi dolegliwościami, takimi jak bezsenność czy zapalenie dróg moczowych.