Szybki kontakt

  Zioła na prostatę – czyli naturalne terapie dla męskiego zdrowia

  Prostata to gruczoł, który jest odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie układu moczowo-płciowego u mężczyzn. Niestety, wiele zróżnicowanych czynników może wpłynąć na jej sprawność oraz zdrowie – w tym wiek, dieta, styl życia, ale i predyspozycje dziedziczne. Istnieją jednak naturalne terapie, takie jak zioła lecznicze na prostatę, które wspomagają zdrowie tego gruczołu i łagodzą jego problemy. Naturalne terapie dla prostaty działają wolniej niż terapie farmakologiczne, ale bardzo skutecznie.

  Zioła na prostatę

  Jakie zioła na prostatę są najbardziej polecane?

  Wierzbownica, zioła na prostatę, to jedna z najbardziej popularnych i docenianych przez specjalistów roślin. Zawiera wiele cennych składników, które wpływają pozytywnie na zdrowie prostaty – należą do nich flawonoidy, fenolokwasy czy lignany. Wierzbownica sprawdzi się znakomicie zarówno podczas leczenia przerostu prostaty, jak i do zapobiegania chorobom prostaty. Ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, przeciwnowotworowe oraz antyoksydacyjne. Fitosterole, które posiada wierzbownica, wspomagają regulację poziomu hormonów męskich, co ma korzystny wpływ na poprawne funkcjonowanie prostaty.

  Na liście „Skuteczne zioła na przerost prostaty” powinna się również znaleźć palma sabałowa. Łagodzi objawy układu moczowego i rozrodczego, ponadto podnosi niedobór testosteronu. Jakie zioła na prostatę jeszcze warto stosować? Dobrym wyborem jest pokrzywa, ponieważ pozwala spowolnić rozrost prostaty i reguluje poziom hormonów. Warto wspomnieć także o nawłoci, która łagodzi ból przy oddawaniu moczu i przyspiesza gojenie się ran. Ponadto ogólnie wzmacnia organizm (jeśli łączy się ją z miodem), zmniejsza krwiaki, wspomaga pracę nerek, łagodzi obrzęki, stany zapalne i oczyszcza układ moczowy oraz obniża ciśnienie krwi. Gotowe zioła na prostatę Ojców Bonifratrów mogą również zawierać: łopian, wierzbę, jemiołę, pięciornik, kukurydzę, tymianek czy srebrnik.

  Kompozycje i gotowe zioła na prostatę czy pojedyncze zioła lecznicze na prostatę?

  Na rynku można znaleźć zarówno gotowe preparaty, które zawierają różne zioła na przerost prostaty czy zioła stosowane w profilaktyce problemów z prostatą, ale i pojedyncze składniki w różnej formie. Gotowe zioła na prostatę są skomponowane w taki sposób, że działanie jednej substancji jest wzmocnione przez obecność innych ziół o działaniu wspomagającym. Dzięki temu mieszanki przynoszą lepsze efekty niż pojedyncze zioła lecznicze na prostatę.

  Zioła bonifratrów na prostatę

  Zioła na prostatę Braci Bonifratrów w naszym sklepie można zakupić w formie kilku produktów. Poniżej prezentujemy te, na które warto zwrócić uwagę:

  • Prostamedin kapsułki – to suplement diety dla mężczyzn w formie kapsułek. Pozwala on na utrzymanie zdrowej prostaty, ponadto wspiera pracę dróg moczowych u mężczyzn. Preparat ten wspomaga także wydalanie wody przez nerki, pomaga utrzymać poprawny poziom testosteronu i wspiera płodność oraz funkcje rozrodcze. W swoim składzie zawiera następujące składniki: palma sabałowa, wierzbownica drobnokwiatowa, pokrzywa zwyczajna, dynia zwyczajna, aronia czarnoowocowa, dymnica pospolita, dereń lekarski, witamina E, cynk i selen;
  • Prostafratin forte – to mieszanka z naturalnych ziół w postaci saszetek do zaparzania. Każde opakowanie zawiera wierzbownicę, która wspiera prawidłowe działanie prostaty, a także skrzyp polny, perz, pietruszkę i pokrzywę, które wspomagają prawidłową pracę nerek;
  • Wierzbownica 200g – to nic innego jak ziele wierzbownicy drobnokwiatowej, które znakomicie wspomaga prawidłową pracę prostaty, a także działanie układu moczowego (zarówno u mężczyzn, jak i kobiet).

  Podsumowanie – naturalne terapie dla prostaty

  Zioła na prostatę to naturalne terapie, które można stosować zarówno w leczeniu, jak i w profilaktyce problemów związanych z tym gruczołem. Zioła te mogą przynieść ogromne korzyści i wpłynąć bardzo pozytywnie na jakość życia mężczyzn. Istnieje wiele roślin o działaniu wspomagającym zdrowie prostaty, m.in. wierzbownica, pokrzywa, nawłoć, palma sabałowa i wiele innych. Ważne jest jednak to, aby używać ziół z umiarem i zgodnie z zaleceniami specjalisty, aby uniknąć niepożądanych efektów ubocznych i osiągnąć oczekiwane rezultaty.