Sosna nadmorska
Pinus pinaster
Sosna nadmorska jest drzewem iglastym o średnich rozmiarach – pień osiąga wysokość 25-35 metrów. Kora przyjmuje kolor szarobrązowy, jest gruba i silnie spękana u podstawy. Cechą charakterystyczną jest pękająca kora, która czerwienieje.
To właśnie kora sosny nadmorskiej skrywa niesamowite walory, dzięki którym drzewo to określane jest mianem drzewa o wyjątkowych właściwościach.
Ekstrakt z kory sosny nadmorskiej stanowi prawdziwe bogactwo oligomerów procjanidolowych (OPC).
Czym są oligomeryczne proantocyjanidyny?
Są to substancje należące do grupy silnych przeciwutleniaczy. Oligomery procjanidolowe wykazują szereg dobroczynnych właściwości, co wynika z ich aktywności przeciwutleniającej. Pozytywnie oddziałują na organizm, pomagając zapobiegać wielu chorobom oraz wspomagają ich leczenie.
Oligomery procjanidolowe to substancje aktywne, które można znaleźć także w ekstrakcie z pestek winogron.
Działanie
- przeciwutleniające
- zmniejszające ryzyko chorób układu krążenia
- zapobiegające agregacji płytek krwi
- zmniejszające ryzyko zakrzepów
- ograniczające wystąpienie reakcji alergicznych
- łagodzące objawy alergii (np. katar sienny, pokrzywka)
- zmniejszające ryzyko rozwoju zaćmy
- wspierające leczenie zwyrodnienia plamki żółtej
- wspomagające leczenie zapalenia spojówek
- chroniące skórę przed fotostarzeniem
Właściwości lecznicze
Oligomery procjanidolowe wykazują szereg dobroczynnych właściwości, co wynika z ich aktywności przeciwutleniającej. Pozytywnie oddziałują na organizm, pomagając zapobiegać wielu chorobom oraz wspomagają ich leczenie.
Ekstrakt z kory sosny nadmorskiej, dzięki zawartości OPC, pomaga zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia. Oligomeryczne proantocyjanidyny pomagają także w hamowaniu zapalnych prostaglandyn, co przekłada się na ograniczenie wystąpienia reakcji alergicznych. Kora z sosny nadmorskiej wykazuje właściwości łagodzące typowe objawy alergii, takie jak katar sienny czy pokrzywka.
Ekstrakt z kory sosny nadmorskiej wspiera również narząd wzroku – szczególnie w przypadku osób nadwyrężających swoje oczy, np. wielogodzinną pracą przed ekranem monitora. Pomaga on zmniejszyć ryzyko rozwoju zaćmy, wspiera leczenie zwyrodnienia plamki żółtej (AMD), a także wspomaga leczenie zapalenia spojówek.
Zastosowanie
Ekstrakt z kory sosny nadmorskiej wykorzystywany jest w kosmetyce. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym pomaga w ochronie skóry przed fotostarzeniem. Ponadto wspiera utrzymanie jej jędrności i elastyczności.
Gdzie znaleźć ekstrakt z kory sosny nadmorskiej?
Najprostszym sposobem na dostarczenie organizmowi cennych składników kory sosny nadmorskiej jest sięgnięcie po suplementy diety, które zawierają go w składzie.
WAŻNE!
Należy pamiętać, aby przed rozpoczęciem suplementacji skonsultować się z lekarzem w sprawie przyjmowania preparatu. To szczególnie ważne w przypadku osób przyjmujących inne leki lub cierpiących na jakieś choroby.