Szybki kontakt

  Sosna nadmorska

  Pinus pinaster

  Sosna nadmorska należy do rodziny drzew iglastych. Wywodzi się z rejonu basenu Morza Śródziemnego, dlatego naturalnie występuje m.in. w takich krajach jak: Portugalia, Hiszpania, Francja czy Włochy.

  Z uwagi na strefę mrozoodporności USDA wynoszącą 8, nie nadaje się do uprawy w Polsce – do uszkodzenia drzew dochodzi w temperaturach niższych od 12°C.

  Sosna nadmorska jest drzewem iglastym o średnich rozmiarach – pień osiąga wysokość 25-35 metrów. Kora przyjmuje kolor szarobrązowy, jest gruba i silnie spękana u podstawy. Cechą charakterystyczną jest pękająca kora, która czerwienieje.

  To właśnie kora sosny nadmorskiej skrywa niesamowite walory, dzięki którym drzewo to określane jest mianem drzewa o wyjątkowych właściwościach.

   

  Ekstrakt z kory sosny nadmorskiej stanowi prawdziwe bogactwo oligomerów procjanidolowych (OPC).

  Czym są oligomeryczne proantocyjanidyny?

  Są to substancje należące do grupy silnych przeciwutleniaczy. Oligomery procjanidolowe wykazują szereg dobroczynnych właściwości, co wynika z ich aktywności przeciwutleniającej. Pozytywnie oddziałują na organizm, pomagając zapobiegać wielu chorobom oraz wspomagają ich leczenie.

  Oligomery procjanidolowe to substancje aktywne, które można znaleźć także w ekstrakcie z pestek winogron.

  Działanie

  • przeciwutleniające
  • zmniejszające ryzyko chorób układu krążenia
  • zapobiegające agregacji płytek krwi
  • zmniejszające ryzyko zakrzepów
  • ograniczające wystąpienie reakcji alergicznych
  • łagodzące objawy alergii (np. katar sienny, pokrzywka)
  • zmniejszające ryzyko rozwoju zaćmy
  • wspierające leczenie zwyrodnienia plamki żółtej
  • wspomagające leczenie zapalenia spojówek
  • chroniące skórę przed fotostarzeniem

  Właściwości lecznicze

  Oligomery procjanidolowe wykazują szereg dobroczynnych właściwości, co wynika z ich aktywności przeciwutleniającej. Pozytywnie oddziałują na organizm, pomagając zapobiegać wielu chorobom oraz wspomagają ich leczenie.

  Ekstrakt z kory sosny nadmorskiej, dzięki zawartości OPC, pomaga zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia. Oligomeryczne proantocyjanidyny pomagają także w hamowaniu zapalnych prostaglandyn, co przekłada się na ograniczenie wystąpienia reakcji alergicznych. Kora z sosny nadmorskiej wykazuje właściwości łagodzące typowe objawy alergii, takie jak katar sienny czy pokrzywka.

  Ekstrakt z kory sosny nadmorskiej wspiera również narząd wzroku – szczególnie w przypadku osób nadwyrężających swoje oczy, np. wielogodzinną pracą przed ekranem monitora. Pomaga on zmniejszyć ryzyko rozwoju zaćmy, wspiera leczenie zwyrodnienia plamki żółtej (AMD), a także wspomaga leczenie zapalenia spojówek.

  Zastosowanie

  Ekstrakt z kory sosny nadmorskiej wykorzystywany jest w kosmetyce. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym pomaga w ochronie skóry przed fotostarzeniem. Ponadto wspiera utrzymanie jej jędrności i elastyczności.

  Gdzie znaleźć ekstrakt z kory sosny nadmorskiej?

  Najprostszym sposobem na dostarczenie organizmowi cennych składników kory sosny nadmorskiej jest sięgnięcie po suplementy diety, które zawierają go w składzie.

  WAŻNE!

  Należy pamiętać, aby przed rozpoczęciem suplementacji skonsultować się z lekarzem w sprawie przyjmowania preparatu. To szczególnie ważne w przypadku osób przyjmujących inne leki lub cierpiących na jakieś choroby.