Szybki kontakt

  Morwa Biała

  Morus alba L.

  Morwa biała to drzewo pochodzące z Azji, niemniej jednak roślina ta na dobre zadomowiła się już w Europie. Wbrew pozorom owoce morwy białej oprócz koloru białego mogą być również czerwone lub czarne, a jej nazwa pochodzi od białego koloru kory, a nie owoców. Owoce morwy mają lekko kwaskowaty smak, który wraz z dojrzewaniem staje się coraz słodszy i jest on zbliżony do smaku jeżyny. Dojrzewają one w lipcu, są niskokaloryczne i bogate w witaminę C.

  DZIAŁANIE

  • przeciwwirusowe
  • przeciwgrzybicze
  • przeciwbakteryjne
  • napotne

  WŁAŚCIWOŚCI

  Morwa biała znana jest ze swoich dobroczynnych właściwości. Jak potwierdzają przeprowadzone badania naukowe, morwa wykazuje właściwości antyoksydacyjne, dzięki którym zapobiega wzrostom cholesterolu we krwi. Wpływa także korzystnie na utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi. Dodatkowo morwa zawiera składniki, które obniżają poziom cukru we krwi, co przyczynia się do zmniejszenia po posiłkowej hiperglikemii. Liście morwy ze względu na zawarte w nich flawonoidy przyczyniają się do niwelowania bakterii takich jak gronkowiec złocisty czy salmonella. Z kolei alkaloidy znajdujące się w liściach i korze wykazują działanie antywirusowe. Ponadto morwa biała pomaga w walce z nadmiernymi kilogramami. Ponadto owoce morwy dostarczają także: – żelazo, – witaminę K, – błonnik pokarmowy, – witaminę B2, – magnez, – potas.

  ZASTOSOWANIE

  Dzięki działaniu łagodzącemu, wyrównywaniu przebarwień i uelastycznianiu skóry morwa wykorzystywana jest także w produktach kosmetycznych, np. w kremach. Morwę można spożywać m.in. w postaci świeżych lub suszonych owoców, soku czy naparów z jej liści. Napar z morwy może być także wykorzystywany do płukania jamy ustnej w przypadku stanów zapalnych gardła. Dodatkowo morwa biała dzięki stymulacji układu odpornościowego łagodzi objawy alergii. Morwę na stronie naszego sklepu internetowego znajdziecie w produktach: Diabetofratin Forte https://produktybonifraterskie.pl/produkt/ziola-27/ Slimfratin Forte https://produktybonifraterskie.pl/produkt/ziola-21/