Szybki kontakt

  Granat

  (Punica granatum L.)

  Granat w starożytności zyskał miano rajskiego owocu. Zalicza się go do grupy owoców egzotycznych, niemniej jednak nie jest on aż tak popularny jak pomarańcze czy banany. Jak smakuje granat? Jest on połączeniem słodyczy z goryczą, a także nutką kwaśnego posmaku. Jego wyrazisty smak sprawia, że często wykorzystuje się go w kuchni.

  WŁAŚCIWOŚCI

  • reguluje ciśnienie krwi
  • reguluje poziom glukozy
  • zapobiega chorobom układu krążenia oraz chorobom serca
  • oczyszcza
  • wspomaga odporność organizmu
  • działa przeciwzapalnie
  • dba o wygląd skóry
  • pomaga w leczeniu miażdżycy

  ZASTOSOWANIE

  Owoc granatu można spożywać w postaci surowych nasion lub soku. Obie formy są wskazane ze względu na to, iż granat jest bardzo zdrowym owocem i warto dodać go do codziennej diety. Granat może być dodatkiem do deserów i sałatek. Sok z granatu w ostatnim czasie zyskuje na popularności wśród osób, które przywiązują uwagę do swojej diety. Chroni on komórki organizmu, regeneruje skórę poprawiając jej ukrwienie i koloryt, poprawia przepływ krwi i utrzymuje cholesterol na prawidłowym poziomie. Granat znajduje również zastosowanie w kosmetykach, których zadaniem jest opóźnianie procesu starzenia włosów, skóry i paznokci. Możemy znaleźć go m.in. w maskach do twarzy, kremach i balsamach. Z kolei kosmetyki z olejem z nasion granatu nawilżają i odżywiają skórę. Dlatego też dodawany jest do preparatów przeznaczonych m.in. do cery trądzikowej.

  W granacie znajdziemy bardzo dużo witamin (m.in. C, B, E oraz A). Ponadto zawiera on także mnóstwo składników odżywczych, np. magnez, fosfor, potas czy jod. Dodatkowo granat to bogactwo związków fenolowych i flawonoidów, w tym niezwykle ważnych antocyjanów. Granat w 70% składa się z wody, dlatego też świetnie ugasi pragnienie.

   

  Czy wiesz, że? Otwarty owoc granatu jest atrybutem Zakonu Szpitalnego św. Jana Bożego – założyciela Zakonu Bonifratrów i oznacza miłość przekazywaną bliźniemu.

   

  Na stronie naszego sklepu internetowego pod tym linkiem znajdziecie produkt Granat sok: https://produktybonifraterskie.pl/produkt/sok-z-granatu/