Szybki kontakt

  Rośliny i zioła na wzmocnienie włosów

  Wśród kosmetyków ziołowych i roślinnych, które są w naszej ofercie, osoby ze słabymi, rzadkimi lub nadmiernie wypadającymi włosami również znajdą coś dla siebie. Seria produktów Alchemia drzew, składająca się z szamponów, maski oraz eliksiru, wzmacnia kondycję włosów i przeciwdziała ich wypadaniu. Jakie gatunki roślin i ziół na wzmocnienie i porost włosów znajdują się w składzie naszych produktów bonifraterskich?

  Jakie rośliny i zioła na włosy znajdują się w kosmetykach z linii Alchemia drzew?

  O dobroczynnym działaniu roślin oraz ziół na zniszczone włosy wiedziały już nasze prababcie i babcie. Jakie oleje i ekstrakty roślinne dobre na włosy znajdują się w kosmetykach z linii Alchemia drzew?

  Receptury oparliśmy na trzech fundamentalnych ekstraktach z drzew są to m.in.:

  • Drzewo Moringa (Moringa oleifera) zwane również drzewem długowieczności – Olejek z nasion moringi ma dobroczynne właściwości dla skóry głowy, a także dla włosów, które dzięki jego zastosowaniu będą odżywione od cebulki i wzmocnione u nasady.
  • Drzewo egipskie występujące również pod nazwą  Kolibło egipskie (Balanites aegyptiaca (L.) Delile) z bogactwem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, białek i cukrów, wspomaga odbudowę włókien włosów
  • Drzewo figowca (Ficus carica L.) pochodzi z obszarów śródziemnomorskich oraz z Zachodniej Azji, gdzie był powszechnie uprawiana już setki lat temu. Ekstrakt z owoców fig ma właściwości antyoksydacyjne, zawiera dużą dawkę Wit. A, B, C oraz mikroelementy: potas, wapń, cynk, fosfor, sód, żelazo. Kosmetyki zawierające ekstrakt z owoców fig nawilżają, regenerują skórę, a zastosowane w szamponach, przeciwdziałają powstawaniu łupieżu.

  Dodatkowo wzbogaciliśmy składy naszych preparatów o dodatkowe ekstrakty i składniki pielęgnujące:

  • alfa glucan,

  • arginina,
  • masło Shea.
  • ekstrakt z korzenia gipsówki,
  • wyciąg z owoców akacji,
  • mocznik,
  • d-pantenol,
  • keratyna roślinna.
  • ekstrakt z korzenia łopianu,
  • ekstrakt ze skrzypu,
  • proteiny soi,
  • ekstrakt z korzenia Żeń-szenia
  • olej sezamowy
  • olej kokosowy

  W kosmetykach ziołowych znajdują się także inne komponenty – np. biotyna, polidokanol, inulina, niacynamid – które wzmacniają działanie tych produktów i poprawiają kondycję włosów zniszczonych, wypadających lub z łupieżem.

  Rośliny i zioła na wzmocnienie włosów

  Jakie rośliny i zioła na wzmocnienie włosów znajdują się w kosmetykach i roślinnych suplementach diety? Najczęściej pojawiające się rodzaje i gatunki to skrzyp polny, pokrzywa, łopian, rumianek. Ponadto także w składach takich produktów znaleźć można ekstrakty z liści i kory brzozy, korzenia żeń-szenia, czarnej rzepy, podbiału, dziurawca i tataraku. Osoby, które borykają się ze słabymi lub zniszczonymi włosami, mogą stosować te komponenty w formie gotowego szamponu, maski, eliksiru, a także przygotowywać samodzielnie na ich bazie płukanki, wcierki i toniki. Polecamy przetestować Szampon wzmacniający do włosów zniszczonych. Zawarty w jego składzie ekstrakt z owoców drzewa egipskiego oraz korzenia gipsówki, a także wyciąg z owoców akacji i keratyna roślinna odbudowują, wzmacniają i regenerują włosy.

  Rośliny i zioła na rzadkie włosy

  Najczęściej polecane rośliny i zioła na rzadkie włosy to pokrzywa i skrzyp polny. W składach produktów na tę przypadłość znajdują się też inne komponenty, takie jak drożdże, biotyna, a także wiele witamin i minerałów. W produktach z linii Alchemia drzew – przeznaczonych dla osób borykających się z wypadaniem włosów – zastosowaliśmy olejek pozyskany z owoców drzewa Moringa. Regularne stosowanie szamponu i eliksiru z tej serii poprawi kondycję włosów, które staną się mniej łamliwe, a bardziej odporne na wypadanie.

  A może zioła do picia na włosy?

  Innym sposobem na poprawę stanu włosów i skóry głowy jest picie ziołowych herbatek. Po jakie sięgnąć, aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty? Polecane zioła do picia na włosy to pokrzywa i skrzyp polny. W naszym asortymencie – w kategorii herbat ziołowych – znajduje się Koszyczek Rumianku – gatunek ten wykazuje dobroczynny wpływ na włosy. Dobrym składem – z pokrzywą i skrzypem – wyróżnia się także ziołowy suplement diety Urofratin. Można go stosować nie tylko do poprawy funkcjonowania układu moczowego, ale także na słabe lub wypadające włosy.