Olej żywokostowy to substancja, która jest wytwarzana z popularnej rośliny, którą można znaleźć na łąkach czy w miejskich parkach. Właściwości żywokostu są niezwykle cenne, dlatego ta roślina była stosowana już w starożytności na skręcenia oraz złamania. Jak stosować olej żywokostowy? Na co pomaga? Jakie ma zastosowanie?


Olej żywokostowy – jak powstaje?
Olej żywokostowy jest wytwarzany z korzenia rośliny, to właśnie jemu przypisuje się działanie lecznicze i z niego przygotowuje się nalewki oraz maści. Jednak wyciągu z korzenia nie można przyjmować doustnie, ponieważ w takiej postaci jest on szkodliwy dla ludzi. Preparat z olejem żywokostowym powinno się stosować miejscowo i zewnętrznie – do smarowania bolących, skręconych i zwichniętych miejsc.
W tradycyjnej medycynie ludowej był stosowany i wmasowywany w miejscu bólu. Niewielką ilość maści lub oleju należy wmasować w miejsce bólu. Rozmasowanie miejsca występowania bólu przynosi ulgę i usprawnia regenerację. Warto tę czynność powtarzać 3 razy dziennie. Co ważne, oleju żywokostowego nie wolno stosować wewnętrznie, ani na rany otwarte, złamania czy podrażnioną skórę.
Olej żywokostowy na co pomaga?
Olej żywokostowy – na co pomaga? Warto stosować preparaty z tym olejem gdyż nadaje właściwy poślizg i usprawnia przeprowadzenie masażu co przyczynia się do szybszej regeneracji mięśni. Możemy również zauważyć, że obrzęki stają się mniejsze. Ustępuje również nieprzyjemne uczucie swędzenia i podrażnienia skóry. Olej żywokostowy może również zmniejszyć sińce i wszelkie dolegliwości po skręceniu, zwichnięciu czy naciągnięciu ścięgien.
Olej żywokostowy zastosowanie
Jakie zastosowanie ma olej żywokostowy? Składnik ten jest elementem kosmetyków, które można stosować na skórę całego ciała – także na twarz. Preparaty zawierające olej żywokostowy działają ujędrniająco. Nierzadko więc jest on składnikiem kremów, maści i serum do twarzy, które mają pobudzić i rozgrzać skórę i tym samym zlikwidować bądź zmniejszyć cellulit. Maść z olejem żywokostowym rozluźnia również napięte mięśnie i wzmacnia kości, a także niweluje ból mięśni, kości i stawów. Olej ten w kremach do twarzy ma za zadanie zmniejszyć zmarszczki oraz pobudzić mikrocyrkulację, dzięki czemu skóra jest nawilżona, napięta, promienna i wyraźnie młodsza. Co ważne, można kupić gotowe preparaty, które zawierają olej żywokostowy, ale substancję tę można nabyć także w czystej formie. Czysty olej należy wcierać w skórę w bardzo niewielkiej ilości i można go stosować jako wcierkę na skórę głowy, aby poprawić stan suchych i zniszczonych włosów.


Boswellia serrata – co to za roślina?
Boswellia serrata – Kadzidłowiec indyjski to roślina spotykana najczęściej na Półwyspie Indyjskim. Znajdziemy ją również w Pakistanie oraz północno-wschodniej Afryce. Pozyskuje się z niego żywicę o wyjątkowych właściwościach. W medycynie wykorzystuje się ją do leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów. Jednak nie jest to jedyne jej zastosowanie. Dodatkowym atutem jest fakt, że Boswellia serrata redukuje produkcję sebum, co sprawdza się również przy problemowej, tłustej cerze.
Ekstrakt z kadzidłowca Indyjskiego jest istotnym składnikiem dodawanym do kremów oraz balsamów. Uelastycznia skórę oraz redukuje jej zaczerwienienia. Sprawdzi się również w leczeniu zmian łuszczycowych, a także redukcji zmarszczek.
Olej żywokostowy z Boswellią – gdzie kupić?
W przypadku takich produktów jak olej żywokostowy, gdzie kupić dobrej jakości produkt? W dobie internetu nie jest to oczywiście trudne. Wystarczy sprawdzić ofertę Produktów Bonifraterskich, aby znaleźć Bonifraterski Olej Żywokostowy z Boswellią. Preparat ten posiada znakomite właściwości pielęgnujące skórę. Najlepiej stosować go po wysiłku fizycznym, na przykład do masażu (olej ten znakomicie się rozprowadza i daje poślizg podczas masowania), podczas którego nawilża skórę i przynosi ulgę w przypadku podrażnień. Tym sposobem można pozbyć się suchego i szorstkiego naskórka. Kiedy olej żywokostowy jest stosowany regularnie, pozwala uzyskać na stałe miękką i gładką skórę o odpowiedniej sprężystości.