Szybki kontakt

  Naturalne kosmetyki na AZS – łagodzenie zmian i regeneracja skóry

  AZS, czyli atopowe zapalenie skóry, to przewlekłe schorzenie dermatologiczne, które cechuje się suchą, łuszczącą się i swędzącą się skórą. Osoba zmagająca się z AZS często ma bardzo wrażliwą skórę, która reaguje negatywnie na drażniące czynniki zewnętrzne czy substancje chemiczne. Bardzo ważne jest to, aby w przypadku AZS stosować odpowiednie kosmetyki, które łagodzą dolegliwości i jednocześnie są w pełni bezpieczne dla skóry.

  azs

  Maść AZS – łagodzenie objawów atopowego zapalenia skóry

  Do najpopularniejszych produktów łagodzących objawy atopowego zapalenia skóry należy maść AZS. Na rynku można znaleźć bardzo dużo preparatów tego typu. Co ważne, dostępne są jako maść na AZS bez recepty lub na receptę. Maść na AZS bez recepty to dobre rozwiązanie w przypadku, kiedy dolegliwości nie są zbyt uciążliwe. Jeśli jednak ta opcja nie przyniesie ulgi i poprawy, należy udać się do dermatologa.

  Najlepsza maść na AZS powinna zostać dobrana indywidualnie – z uwzględnieniem potrzeb i preferencji danego pacjenta. Na rynku łatwo znaleźć takie rozwiązania jak produkty łagodzące AZS, które są całkowicie bezpieczne dla bardzo wrażliwej skóry, a jednocześnie zmniejszają lub całkowicie pozbywają się objawów choroby. Najlepsza maść na AZS tego rodzaju to np. maść nagietkowa AZS.

  Maść nagietkowa AZS

  Naturalne kosmetyki regenerujące skórę AZS, takie jak maść z nagietka, mają niezwykle korzystne działanie w przypadku skóry dotkniętej atopowym zapaleniem. Tego typu produkt skutecznie łagodzi objawy AZS. Nagietek to cenna roślina, która posiada silne właściwości lecznicze i właśnie łagodzące. Kosmetyki regenerujące skórę AZS z nagietka pozwalają nawilżyć naskórek, ponadto zmniejszają świąd i zaczerwienienie, dzięki czemu osoba zmagająca się z atopowym zapaleniem skóry może funkcjonować normalnie.

  Naturalne kosmetyki na AZS dla dzieci

  Dzieci cierpiące na atopowe zapalenie skóry mogą mieć jeszcze bardziej wrażliwą skórę niż osoby dorosłe. Z tego powodu tak ważne jest to, aby stosować najbardziej delikatne i wyłącznie naturalne kosmetyki na AZS dla dzieci. Naturalne składniki zawarte w tego typu produktach to między innymi aloes, rumianek, masło shea, kocanka, olej kokosowy czy oliwa z oliwek.

  Produkty łagodzące AZS – Bonicare Sensitive

  Bonicare Sensitive Maść do twarzy i ciała dla osób ze skórą wrażliwą bądź atopową. Maść ta została opracowana w taki sposób, że zapewnia skórze nawilżenie i ochronę, a także wspiera jej regenerację. Co ważne, Bonicare Sensitive Maść do twarzy i ciała zawiera wyłącznie delikatne składniki, które wspierają bardzo wrażliwą skórę, a jednocześnie są dla niej całkowicie bezpieczne i w żaden sposób jej nie podrażniają. Maść ta nie zawiera żadnych chemicznych substancji, barwników czy zapachów – dlatego może być stosowana przez każdą osobę, która boryka się z AZS lub wrażliwą skórą. Z tego też powodu doskonale sprawdza się w przypadku dzieci, których skóra bywa jeszcze bardziej delikatna.

  Maść Bonicare Sensitive zawiera takie substancje jak: ekstrakt z nagietka, mydlnicy lekarskiej, witaminę E, alantoinę czy D-pantenol. Wszystkie te składniki mają właściwości nawilżające, łagodzące i odżywiające.

  Jak należy stosować maść na AZS?

  Maści do twarzy i ciała należy stosować regularnie, raz lub dwa razy dziennie. Taki produkt należy delikatnie wklepać w skórę aż do całkowitego wchłonięcia. Po jakimś czasie, przy systematycznym stosowaniu, powinno się zauważyć poprawę kondycji skóry atopowej. Skóra staje się wtedy bardziej miękka, gładka i elastyczna, zaś objawy atopowego zapalenie skóry zostają złagodzone.