Szybki kontakt

  Maść rozgrzewająca – na co pomaga?

  Masaż z użyciem Bonifraterskiej maści pielęgnacyjno-rozgrzewającej* forte znakomicie sprawdzi się w przypadku bólu mięśni, stawów, bólów reumatycznych, a nawet infekcji górnych dróg oddechowych.

  Jak działa taka maść? Kiedy warto ją stosować? Czy istnieją przeciwwskazania? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

  maść rozgrzewająca

  Czym jest maść rozgrzewająca i jakie ma działanie?

  Bonifraterska maść pielęgnacyjno-rozgrzewająca* forte to preparat, który stosuje się miejscowo na skórze. Rozcieranie maści sprawia, że składniki lepiej przenikają przez warstwę rogową i po pewnym czasie możemy odczuwać stopniowe uwalnianie uczucia rozgrzania. Preparat zawiera składniki, które sprawiają, że naczynia krwionośne się rozszerzają i rozgrzewają. Masaż z użyciem maści przynosi ulgę w przypadku bólu mięśni czy stawów.

  Skład maści rozgrzewającej

  Najlepsze maści o działaniu rozgrzewającym zawierają: kapsaicynę, która występuje m.in. w czerwonych papryczkach chili, węgiel aktywny z żelazem, mentol, olejek lawendowy, miętowy, sosnowy, eukaliptusowy i terpentynowy.

  Warto zwrócić uwagę czy preparat jest wzbogacony ziołami, które zawierają szereg cennych substancji takich jak: rumianek, miłorząb japoński, aloes, krwawnik, nagietek, jałowiec, rozmaryn, kasztanowiec czy arnika górska.

  Maść rozgrzewająca – na co działa najlepiej?

  • bóle mięśni

  Osoby, które pracują fizycznie lub uprawiają sport miewają bóle, dlatego też często sięgają po takie rozwiązania jak maść rozgrzewająca. Czy terapia ciepłem sprawdzi się u sportowców? Maść przede wszystkim pozwala pozbyć się bólu mięśni w przypadku naciągnięcia ich lub po doznaniu kontuzji. Maść przynosi ulgę w przypadku problemów związanych z przeciążeniem, a także bóle urazowe. Preparaty rozgrzewające można stosować do kojenie obolałych mięśni, ale i przed treningiem bądź ciężkim dniem pracy w celach profilaktycznych (dzięki temu wysiłek po cały dniu będzie mniejszy niż zwykle w takich sytuacjach).

  • bóle stawów i pleców

  Maść rozgrzewająca znakomicie sprawdzi się również w przypadku problemów reumatoidalnych oraz ortopedycznych. Można wspierać się jej rozgrzewającym działaniem w przypadku bólów pleców, które są spowodowane zwyrodnieniami, ale i innych schorzeń kręgosłupa. Po maść rozgrzewającą warto również sięgać w przypadku bólu stawów. Zwłaszcza takich, które są spowodowane stanem zapalnym bądź przeciążeniem. Taki preparat powinny wybierać również osoby starsze ze zwyrodnieniem stawów.

  • rwa kulszowa – maść rozgrzewająca czy chłodząca?

  Wiele osób zastanawia się, czy w przypadku takiej dolegliwości jak rwa kulszowa maść rozgrzewająca czy chłodząca powinna być przez nas wybrana? Spieszymy z odpowiedzią – najlepiej w tym wypadku sprawdzi się maść rozgrzewająca. Osoby zmagające się z tym schorzeniem powinny wybierać maść z olejkami eterycznymi (sosnowym, lawendowym, miętowym czy eukaliptusowym).

  • przeziębienie i infekcje

  Preparaty rozgrzewające pomagają także w leczeniu wszelkich infekcji górnych dróg oddechowych oraz przeziębień. Jak stosować maść w przypadku przeziębienia? Należy rano oraz wieczorem smarować maścią klatkę piersiową i plecy (należy przy tym korzystać z maści zawierającej olejek eukaliptusowy, sosnowy czy terpentynowy). Zastosowanie maści rozgrzewającej w ten sposób udrażnia nos i tym samym pozwala swobodnie oddychać przy silnym katarze. Niektóre olejki eteryczne mają również działanie wykrztuśne.

  Przeciwwskazania do stosowania maści rozgrzewającej

  Maść rozgrzewająca jest bardzo pomocna, jednak nie zawsze można ją zastosować. Nie powinno się jej używać, kiedy na skórze znajdują się obrzęki, otarcia, świeże skaleczenia i rany cięte. Należy również uważać, aby preparat nie dostał się do oczu – należy pomijać całą twarz, a także inne delikatne miejsca, takie jak szyja czy pachy. Każdorazowo zaleca się wykonanie próby alergicznej na małym odcinku skóry.