Szybki kontakt

  Lek a suplement diety – czym się od siebie różnią?

  Wśród Produktów Bonifraterskich znajdują się zarówno preparaty OTC, jak i suplementy diety. Lek a suplement – czym się od siebie różnią? Jakie jest ich działanie? Jakie składniki aktywne znajdują się w produktach bonifraterskich z tych kategorii?

   

  Lek a suplement – podobieństwa

  Lek a suplement – jeśli chodzi o podobieństwa, to są widoczne np. w ich składach. W przypadku leków OTC są to roślinne i ziołowe ekstrakty, np. z ziela nawłoci, kwiatu nagietka, ziela drapacza, owocu jarzębiny, liścia pokrzywy. W naszych roślinnych suplementach diety również znajdują się komponenty prosto z natury, np. ekstrakt: z ziela melisy, kwiatów lawendy, szyszek chmielu, korzenia różeńca górskiego, a także perz, koper, mniszek i mięta.

  Lek a suplement – kolejne podobieństwa to możliwość zakupu tych produktów bez recepty. Leki OTC, czyli Over the Counter, to leki bez recepty. Aby kupić delikatne, ziołowe suplementy diety, również niepotrzebna jest wizyta u lekarza.

  Produkty Bonifraterskie – bez względu na to, czy jest to lek OTC czy suplement – powstały w  oparciu o wiekowe receptury zakonników. Zamawiając je w naszym sklepie internetowym lub stacjonarnie w aptece wspieracie Państwo  działalność charytatywno-opiekuńczą na rzecz osób biednych, chorych i cierpiących, prowadzoną przez Zakon Bonifratrów w wielu polskich miastach.

  Lek a suplement diety – różnice

  Lek a suplement diety – podstawowa różnica widoczna jest w działaniu tych preparatów.

  Lek – co sugeruje jego nazwa – ma działanie lecznicze, zaś suplement diety jest traktowany wyłącznie jako źródło substancji odżywczych, witamin i składników mineralnych. Lek OTC działa szybko i skutecznie niweluje przykre dolegliwości, np. ból czy gorączkę, zaś. regularna suplementacja – np. przez kilka tygodni – przynosi pożądane efekty w postaci wyrównania poziomu brakującego w organizmie pierwiastka, działania prewencyjnie i wywołuje efekt wzmocnienia organizmu.

   

  Różnice są widoczne także w kwestiach formalnych. Preparaty OTC, by zostały dopuszczone do obrotu, powinny posiadać odpowiednie pozwolenie wraz z indywidualnym numerem. Nasz asortyment posiada takie zezwolenia, ich numery są widoczne na podstronie każdego preparatu OTC. Delikatne, ziołowe suplementy diety od Bonifratrów można zamówić online w sklepie internetowym, a leki OTC są dostępne wyłącznie w aptekach stacjonarnych.

  Produkty OTC z naszego asortymentu

  Obecnie nasza oferta produktów OTC obejmuje dwa lecznicze środki: Antinervinum® 200g, tosyrop do stosowania w stanach wzmożonego napięcia nerwowego i okresowych trudnościach w zasypianiu.Krople złożone Solidaginis 100ml, rekomendowane są osobom cierpiącym na łagodne stany zapalne dróg moczowych, jako środek moczopędny i łagodnie odkażający oraz pomocniczo w kamicy układu moczowego.