Szybki kontakt

    Jakie zioła warto pić?

    herbata ziołowa

    Coraz chętniej wracamy do naturalnych metod i sposobów naszych babć na wiele trapiących nas dolegliwości, przeziębienie oraz poprawę stanu skóry, włosów i paznokci. Jakie zioła warto pić nawet codziennie i na co pomagają konkretne gatunki, znajdujące się w naszej ofercie?

    Dlaczego warto pić zioła?

    Warto do swojej codziennej domowej rutyny włączyć picie ziołowych i herbatek. Ich działanie jest bardzo wszechstronne – usuwają szkodliwe toksyny z organizmu, wyciszają, poprawiają pracę układu pokarmowego, trawienie i wiele innych. Większość najpopularniejszych ziół do picia jest bogatych w antyoksydanty, których nadrzędnym zadaniem jest usunięcie nadmiaru wolnych rodników i zapobieganie procesowi starzenia się organizmu. Picie ziół – w częstotliwości jaką zaleca ich producent na opakowaniu – nie odwadnia. Latem doskonale gasi pragnienie (można pić przestudzoną herbatkę lub z lodem), a zimą rozgrzewa. Zioła do picia są zalecane także u osób na diecie, bo wspomagają metabolizm i przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej.

    Jakie zioła warto pić codziennie?

    O tym, jakie zioła warto pić, decydują nasze potrzeby, styl życia oraz ewentualne problemy, z którymi chcemy się uporać naturalnymi metodami. W przypadku życia w dużym tempie i stresie oraz przy problemach z zasypianiem, wiele osób chętnie sięga po melisę oraz miętę. Mięta to także remedium na problemy z układem pokarmowym, bo działa rozkurczająco i zmniejsza ból. W przypadku łysienia lub wypadania włosów warto do swojego codziennego jadłospisu dodać herbatkę ze skrzypu polnego, brzozy, tymianku lub podbiału, a jako dodatkowe wsparcie używać kosmetyków ziołowych z naszej oferty. Na obniżoną odporność sprawdzą się napary z lipy, maliny, dzikiej róży czy dzikiego bzu.

    Ogromną popularnością cieszy się czystek do picia – jego działanie jest bardzo wszechstronne. Stosują go osoby, borykające się z infekcjami i przeziębieniami, a także jako

    wsparcie dla działania leków przy chorobach niedokrwiennych serca. Ponadto czystek obniża poziom tzw. złego cholesterolu, hamuje rozwój stanów zapalnych oraz uwalnianie histaminy, dlatego stosują go alergicy. Kolejna popularna roślina do picia to rumianek. Sięga się po niego, by przyspieszyć gojenie się ran, a także w celach antybakteryjnych i przeciwzapalnych. Ponadto roślina ta działa rozkurczowo, a także pobudza przemianę materii. Płukanka z przestudzonej herbaty z rumianku sprawia, że włosy są zdrowsze, gładkie, lśniące i elastyczne.

    Najzdrowsze zioła do picia  – przegląd produktów z naszej oferty

    W naszej ofercie Produktów Bonifraterskich znajduje się wiele herbat ziołowych o szerokim zastosowaniu. Najzdrowsze zioła do picia to mięta, melisa i nasiona ostropestu plamistego.

    Do swojego codziennego jadłospisu warto włączyć herbatę z pokrzywy. Wzmacnia organizm, działa moczopędnie, poprawia stan włosów i paznokci. Przestudzoną do pokojowej temperatury herbatę z pokrzywy można płukać usta, by je odkazić oraz skórę głowy z łupieżem, bo załagodzić jej stan.

    Z kolei melisa najczęściej jest spożywana na uspokojenie i problemy ze snem. Pozytywnie wpływa również na pracę żołądka i jelit, jest polecana także osobom borykającym się z zespołem jelita drażliwego. Roślina ta poprawia pamięć i koncentrację, jest też dobra na kolki i zapalenie dróg żółciowych.

    Jakie właściwości mają nasiona zmielonego ostropestu plamistego w formie herbaty ziołowej? Jest  to jeden z najskuteczniejszych naturalnych środków stosowanych do detoksykacji organizmu oraz wspierających prawidłową pracę wątroby. Picie naparu z ostropestu poprawia koncentrację i pamięć. Ponadto roślina ta obniża poziom glukozy we krwi, dlatego jest polecana osobom cierpiącym na cukrzycę typu II.
    Dla osób, które żyją szybko i nie chcą lub nie lubią parzyć ziół sypanych polecamy mieszanki ziołowe w saszetkach – Fratiny. Odpowiednio dobrana kompozycja ziołowa wspiera pracę naszego organizmu. Musimy tylko wybrać właściwą herbatkę do wsparcia danego układu np. pokarmowego, nerwowego czy immunologicznego naszego organizmu.