Szybki kontakt

    Jakie zioła na wątrobę?

    Wątroba to niezwykle ważny narząd w organizmie człowieka, który wpływa na układ trawienny. Pełni funkcję: detoksykacyjną, metaboliczną, filtracyjną i magazynującą. Oczyszcza także krew z substancji toksycznych oraz odpowiada za wzmocnienie całego organizmu.. Warto o nie zadbać odpowiednią dietą, stylem życia oraz ziołami, które oczyszczają i sprzyjają regeneracji narządów ludzkich.

    Zioła na wątrobę

    ziola na wątrobę

    W dzisiejszych czasach coraz więcej osób dba o swoje zdrowie – wybiera ekologiczne produkty żywności i regularnie uprawia aktywność fizyczną. Znacznie większą popularnością cieszą się również alternatywne metody leczenia, wśród których możemy wyróżnić ziołolecznictwo. Spożywanie ziół wpływa pozytywnie na wiele narządów i wspomaga proces leczenia farmakologicznego.

    Wątroba pełni istotną rolę w detoksykacji organizmu, czyli wspomaga usuwanie z organizmu substancji takich jak leki, alkohol czy toksyny. Ponadto prawidłową pracę wątroby mogą osłabiać wirusy, pasożyty, zła dieta i stres. Jakie zioła są zatem dobre na wątrobę ?

    Zioła, które wspierają działanie wątroby to:

    • ostropest plamisty,
    • pokrzywa zwyczajna,
    • glistnik jaskółcze ziele,
    • borówka czernica,
    • dziurawiec zwyczajny,
    • karczoch zwyczajny,
    • korzeń czarnej rzepy,
    • kurkuma,
    • mięta pieprzowa,
    • mniszek lekarski,
    • tymianek właściwy.

    Jak oczyścić wątrobę ziołami?

    Powyższe zioła można spożywać na wiele sposób. Jednym z najpopularniejszych sposobów spożywania ziół jest przygotowywanie naparów, a także picie soków, stosowanie tabletek, syropów ziołowych, czy przyrządzanie wywarów.

    Herbaty ziołowe i nie tylko

    zdrowa wątroba

    Napary, czyli herbaty ziołowe, przyrządza się z jednego lub kilku rodzajów ziół suszonych bądź świeżych. Przygotowuje się je zalewając odpowiednią ilość ziół przegotowaną, gorącą wodą. Następnie należy je parzyć pod przykryciem przez około 8-10 minut. Taki napój można pić na ciepło lub na zimno.
    Ku wsparciu wątroby szczególnie polecamy nasz Hepatofratin w formie sypanej lub w w saszetkach pod nazwą Hepatofratin Forte. Bazą dla obu jest mniszek lekarski. Mieszanka sypana dodatkowo zawiera kwiat rumianku, owoc kminu i liść melisy.  Wątrobę można również wspierać innymi formami ziół np. sokami lub syropami. Formy płynne są łatwo przyswajalne dla naszego organizmu, dlatego dla lepszej pracy wątroby polecamy również Bonifraterski Sok z Karczocha.

    Zioła na stłuszczenie wątroby

    Marskość wątroby to bardzo poważna choroba, która nieodwracalnie niszczy wątrobę i sprawia, że nie działa ona prawidłowo. Choroba ta może wystąpić z różnych powodów, a wiele osób błędnie uważa, że jest zawsze wynikiem wieloletniego nadużywania alkoholu, ale tak naprawdę może pojawić się również na skutek chorób narządów, które współpracują z wątrobą, m.in. trzustki. W czasie leczenia warto spożywać napary, które pomagają regenerować te organy i wspomagają ich działanie. Należy spożywać wyżej wymienione preparaty, które można połączyć z innymi ziołami, a zwłaszcza z ostropestem plamistym, pokrzywą zwyczajną, glistnikiem jaskółcze ziele, karczochem oraz z dziurawcem lub z rumiankiem. Wszystkie te zioła spożywane regularnie sprawiają, że dolegliwości związane z marskością są mniejsze. Lecząc stłuczenie wątroby należy nie tylko spożywać odpowiednie zioła, należy również przyjmować leki przepisane przez lekarzy oraz prowadzi zdrowy tryb życia i dbać o zróżnicowaną dietę. Przestrzeganie tych zasad poprawi znacznie komfort życia pacjenta.

    Warto pamiętać, że zioła nie zastąpią odpowiedniej diety i aktywności fizycznej, ale stanowią doskonały dodatek do odpowiedniego stylu życia i właściwych zwyczajów żywieniowych, a dodatkowo  mogą wesprzeć proces leczenia.