Ból pleców stanowi dziś niezwykle częstą dolegliwość i ma zwykle wiele wspólnego z trybem życia – nieprawidłowym podnoszeniem ciężkich przedmiotów, brakiem ruchu, nieprawidłową postawą ciała itd. Jak pozbyć się tych dolegliwości? Jaki masaż na ból pleców jest najlepszy? Jaki olejek do masażu pleców warto wybrać?

Co na ból pleców?
Zastanawiasz się, co na ból pleców najlepiej pomaga? Według badań najlepszym rozwiązaniem jest terapia masażem. To najskuteczniej sposób, który pomaga pozbyć się chronicznego bólu kręgosłupa, zwłaszcza w dolnej części pleców. Masaże usprawniają również funkcjonowanie kręgosłupa. Osoby poddawane odpowiednim masażom mogą cieszyć się brakiem bólu nawet przez 6 miesięcy. Dzięki masażom osoby, której do tej pory cierpiały z powodu chronicznego bólu, mogą normalnie funkcjonować, czyli normalnie pracować i żyć aktywnie. Jaki masaż na ból pleców działa najlepiej?
Jak masować plecy, aby pozbyć się bólu?
Istnieje wiele rodzajów masażu, na który można się zdecydować. Należą do nich: masaż klasyczny, relaksacyjny, sportowy, kosmetyczny czy egzotyczny. Jak masować plecy, aby ból zniknął na dobre? Osoby, które na co dzień borykają się z bólem pleców, powinny postawić na masaż leczniczy. To nic innego jak zabieg terapeutyczny, który jest wykonywany przez specjalistę o odpowiedniej wiedzy. Podczas tego masażu stosuje się techniki znane z masażu klasycznego, ponadto wykorzystuje się także elementy terapii manualnej. Masaż lecznicy stosuje się po to, aby:
- złagodzić ból,
- zmniejszyć sztywność mięśni,
- zmniejszyć napięcie mięśni.
Co ważne, tego typu masaż łagodzi również napięcie psychiczne. I często stanowi uzupełnienie rehabilitacji. Daje on doskonałe rezultaty przy takich schorzeniach jak ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Masaż ten polepsza ukrwienie masowanych obszarów, usuwa zastoje żylne i limfatyczne, a także pobudza procesy przemiany materii. Do masażów leczniczych zalicza się: masaż rehabilitacyjny, terapię manualną, masaż izometryczny czy masaż segmentarny.

Jak przygotować się na masaż leczniczy?
Zastanawiasz się, jak przygotować się na masaż leczniczy? Przed pójściem na masaż, bez względu na jego rodzaj, nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać. Należy jedynie wziąć prysznic i włożyć na siebie wygodne ubranie. Co ważne, przed masażem nie należy spożywać obfitych posiłków – najlepiej zjeść ostatnie danie na co najmniej dwie godziny przed planowanym zabiegiem.
Jaki olejek do masażu pleców warto wybrać?
Aby masaż był skuteczny i bezbolesny, należy wybrać dobry olejek do zabiegu. Znakomitym wyborem jest naturalny bonifraterski olej żywokostowy z boswellią. Olejek ten posiada właściwości pielęgnujące skórę i jest przeznaczony właśnie do masażu – doskonale nawilża skórę, ale i przynosi ulgę w przypadku podrażnionego naskórka. Dzięki temu preparatowi naskórek jest odpowiednio natłuszczony – tym sposobem niweluje się jego szorstkość i suchość. Kiedy taki olej jest stosowany regularnie, nadaje skórze gładkość, miękkość i poprawia jej sprężystość. Ponadto zapewnia znakomity poślizg podczas różnego rodzaju zabiegów – tym sposobem ułatwia je i czynie je przyjemniejszymi.
Tarmoterapia – na czym polega ciepłolecznictwo?
Leczenie ciepłem polega na zastosowaniu czynników fizycznych, do których zaliczają się np. temperatura (niska lub wysoka), pole magnetyczne, laser itp. Ciepłolecznictwo ma na celu dostarczanie ciepła do wybranych tkanek w celu utrzymania zdrowia lub procesu leczenia. Miejscowe podniesienie temperatury tkanek znajdujących się pod skórą powoduje rozszerzenie się naczyń krwionośnych i szybszy przepływ krwi. Wpływa to korzystnie na odżywienie tkanek i przyspieszenie procesów regeneracyjnych.
Kiedy możemy zastosować terapię ciepłem?
Terapia termiczna może być zatem stosowana w celu:
- złagodzenia bólu mięśni
- zmniejszenia napięcia mięśniowego
- przyspieszenia procesu gojenia się
- redukcji stanów zapalnych oraz usuwania z organizmu toksyn i produktów przemiany materii
- przyniesienia komfortu i relaksu
Jak bezpiecznie stosować maść rozgrzewającą?
Warto zapoznać się ze składem preparatu czy na liście składników nie znajdują się substancje na które jesteśmy uczuleni. Jeśli nie mamy pewności wykonajmy test nakładając niewielką ilość preparatu miejscowo na skórę (za wyjątkiem twarzy i miejsc intymnych). Jeśli po upływie 24h nie zaobserwowaliśmy żadnej reakcji alergicznej możemy zastosować preparat do masażu.
Warto sięgnąć po Bonifraterską maść Pielęgnacyjno-Rozgrzewającą Forte, która zawiera ekstrakt z korzenia żywokostu, arniki, nagietka, lawendy, szałwii, nasion kasztanowca i papryki cayenne oraz pielęgnującą lanolinę. Skutecznie nawilża i natłuszcza skórę. Szczególnie polecana do wykonywania masażu, w trakcie którego pielęgnuje i delikatnie rozgrzewa skórę, jednocześnie przywracając ulgę i komfort zmęczonym mięśniom. Maść pozostawia na skórze pielęgnacyjno-ochronną warstwę, która gwarantuje długotrwałe działanie.