Szybki kontakt

  Jak radzić sobie z bólem mięśni?

  Ból mięśni nie jest niczym przyjemnym i gdy za bardzo doskwiera, może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Zwykle pojawia się po intensywnym treningu czy długotrwałej aktywności fizycznej, ale może również wystąpić z powodu napięcia mięśniowego, przeciążenia lub kontuzji. Bardzo ważne jest to, aby wiedzieć, jak poradzić sobie z takim bólem i jak złagodzić dolegliwości mięśniowe. Jedną z popularniejszych metod jest w tym wypadku zastosowanie takiego rozwiązania jak maść na ból mięśni i stawów.

  ból mięśni i stawów

  Skąd się bierze ból mięśni?

  Każdy w swoim życiu co jakiś czas doznaje bólu mięśni. Zwykle pojawia się po nadmiernym wysiłku fizycznym czy po niewłaściwej rozgrzewce przed ćwiczeniami. Możne jednak również wynikać z przetrenowania bądź po długiej przerwie przed intensywnym wysiłkiem. Tego rodzaju ból jest odczuwalny jako skurczowy i powoduje trudności w poruszaniu się przez krótki czas. Przyczyną tej dolegliwości jest nagromadzenie się kwasu mlekowego w tkance mięśniowej – co nazywane jest zakwasami.

  Ból mięśni pojawia się również z innych powodów. Może zwiastować zbliżające się przeziębienie lub grypę. W tym wypadku może także występować ból stawów, gorączka i ogólne osłabienie. Jeśli ból nie ma związku z wysiłkiem fizycznym, a staje się przewlekły – warto udać się do lekarza, aby zbadać jego przyczynę, ponieważ może być objawem poważniejszego schorzenia.

  Co ważne, należy pamiętać o tym, że ból nie jest normalnym stanem. Nikt nie powinien się do niego „przyzwyczajać” i traktować go, jako czegoś normalnego. Zawsze należy szukać sposobów, które pozwolą nam go zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować. Można korzystać z różnych rozwiązań, takich jak rozciąganie, masaż, ciepłe okłady, leki przeciwbólowe, a także maści. Warto zauważyć, że istotne jest także słuchanie własnego ciała i dawanie mu czasu na odpoczynek i regenerację. Ból mięśni informuje nas, że coś jest nie tak, dlatego należy na te sygnały reagować i coś z nimi zrobić.

  Najlepsza maść na ból mięśni i stawów

  Na rynku można znaleźć wiele preparatów o działaniu przeciwbólowych, takich jak na przykład maść na bolące stawy i mięśnie.. Na liście „Najpopularniejsza i najlepsza maść na bóle stawów i mięśni” można znaleźć takie rozwiązania jak bonifraterska maść pielęgnacyjno-rozgrzewająca forte. Jest to preparat, który cieszy się dobrymi opiniami i jest polecany przez wiele osób. Ma ona działanie przeciwbólowe, ale i wspomaga regenerację uszkodzonych tkanek mięśniowych, ponadto działa kojąco i relaksująco na napięte mięśnie.

  Co powinna zawierać najlepsza maść na ból mięśni?

  Najlepsza maść na bóle stawów i mięśni powinna zawierać naturalne składniki o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz rozluźniającym. Niektóre składniki, które mogą się znaleźć w takim produkcie, to:

  • mentol – o działaniu łagodzącym, chłodzącym i zmniejszającym ból;
  • olejek z eukaliptusa – o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwbólowych;
  • olejek z lawendy – łagodzący ból i napięcie mięśniowe;
  • olejek z rozmarynu – rozluźniający i przeciwbólowy;
  • olejek z goździków – przeciwbólowy i przeciwzapalny;
  • olejek z oregano – o właściwościach antybakteryjnych i przeciwzapalnych;
  • olejek z cyprysu – o działaniu przeciwbólowym i rozluźniającym;
  • kamfora – przeciwbólowa i rozluźniająca;
  • salicylan metylu – przeciwbólowy i przeciwzapalny.

  Maść na bolące stawy i mięśnie może zawierać także takie składniki jak masło shea, wosk pszczeli czy olej kokosowy, ponieważ nawilżają skórę i ułatwiają aplikację produktu. Należy jednak zaznaczyć, że skuteczność każdej maści różni się w zależności od indywidualnych potrzeb oraz reakcji organizmu. Co ważne, w przypadku silnego i długotrwałego bólu należy skonsultować się z lekarzem.

  Najlepsza maść na bóle mięśni pleców

  Ból pleców to jeden z najczęstszych rodzajów bólu mięśniowego. Może być spowodowany niewłaściwą postawą, długotrwałym siedzeniem, przeciążeniem mięśni pleców czy podnoszeniem ciężkich przedmiotów. Rozwiązaniem w tym przypadku jest Bonifraterski olej żywokostowy z boswelią. To znakomity preparat do masażu, zwłaszcza po wysiłku fizycznym, kiedy pojawiają się tak zwane zakwasy. Olejek ten pielęgnuje, nawilża i natłuszcza skórę, ponadto wpływa rozluźniająco na mięśnie, stawy i kości.

  Maść na bóle mięśni nóg

  Ból nóg może być spowodowany przez intensywny wysiłek fizyczny, ale również i przez długotrwałe stanie bądź siedzenie, przeciążenie mięśni czy nawet niewłaściwe obuwie. W takiej sytuacji należy sięgać po maść przeciwbólową, która działa na różne partie ciała, bądź po dedykowaną maść na bóle mięśni nóg. Tego typu preparaty działają przeciwbólowo i relaksująco na mięśnie nóg. Maść ta powinna zawierać olejek z drzewa herbacianego, wyciąg z bazylii i ekstrakt z kory wierzby. Składniki te działają przeciwbólowo, przeciwzapalnie i pobudzają krążenie krwi, co przyspiesza regenerację mięśni.