Szybki kontakt

  Jak poprawić koncentrację i pamięć u dorosłych?

  Rozkojarzenie, niepokój i problemy z zapamiętaniem listy zakupów to jasny znak, że nasz układ nerwowy potrzebuje wsparcia. Jak więc szybko i skutecznie poprawić pamięć i koncentrację? Jakie suplementy diety stosować, gdy jesteśmy narażeni na ciągły stres i żyjemy na wysokich obrotach?

  koncentracja

  Co wpływa negatywnie na pamięć i koncentrację? Jak zadbać o układ nerwowy?

  Częstym winowajcą problemów z pamięcią i koncentracją jest chroniczne niedosypianie. Każdy dorosły człowiek powinien zwracać uwagę na higienę snu, przeznaczając na nocny relaks około 7-8 godzin. Przepracowanie również ma negatywny wpływ na stan naszego umysłu. Pamiętajmy, aby zachować tzw. work life balance i poza pracą codzienne znaleźć czas na odpoczynek (najlepiej aktywny w formie spaceru, jazdy na rowerze). Kolejna przyczyna to bierny tryb życia — brak ruchu na co dzień i spędzanie długich godzin przed ekranem komputera pogarsza koncentrację i pamięć. Dobrą praktyką jest zapisanie się na zajęcia fitness, uczęszczanie na basen lub siłownię. Najnowsze badania naukowe przekonują również, że warto ćwiczyć jogę. Zaledwie 20 minut jogi dziennie wystarczy, by usprawnić pracę mózgu, poprawić zdolności poznawcze, wzmocnić pamięć. Dla zachowania zdrowia, dorosły człowiek powinien każdego dnia pokonywać przynajmniej 10 000 kroków dlatego warto zakupić krokomierz i regularnie monitorować swoją aktywność.

  Co jeszcze obniża koncentrację i pamięć? Niewłaściwa dieta uboga w cenne witaminy i minerały. Jeśli chcemy poprawić funkcjonowanie naszego mózgu, musimy dostarczać organizmowi pokarmy obfitujące w:

  • witaminę A, C, D, E,
  • witaminy z grupy B,
  • kwas foliowy,
  • wapń,
  • cynk,
  • potas,
  • żelazo,
  • magnez.

  Warto również zawsze mieć pod ręką butelkę wody mineralnej i przez cały dzień pić ją małymi łykami. By nie dopuścić do odwodnienia, należy codziennie przyjmować około 2l płynów. Mogą to być także zupy, świeżo wyciskane soki, czy herbaty ziołowe. Nie każdy ma świadomość, że jednym z czynników, który ma ogromny wpływ na pamięć i koncentrację, jest stres. W celu złagodzenia jego negatywnych skutków warto sięgać po melisę do picia, która ma działanie uspokajające, wyciszające i ułatwia zasypianie.

  Suplementy diety na pamięć i koncentrację

  Co jeszcze możemy zrobić w walce o lepszą pamięć i koncentrację oprócz przestawienia się na zdrowszy, bardziej aktywny tryb życia? Wspomagająco warto sięgać po suplementy diety, które mają korzystny wpływ na funkcje poznawcze oraz samopoczucie. Jednym z takich produktów jest np. Memofratin Forte. To naturalna mieszanka starannie wyselekcjonowanych ziół w postaci saszetek do zaparzania. Ten suplement diety został przygotowany zgodnie z tradycyjną, zakonną recepturą. Do najważniejszych składników mieszanki należy:

  • melisa,
  • zielona herbata,
  • mniszek lekarski,
  • owoc głogu,
  • miłorząb japoński,
  • karczoch.

  Osoby, które żyją w ciągłym stresie mogą też sięgnąć po tabletki ziołowe Nervina Antistres Forte. Za sprawą ekstraktu z wąkrotki azjatyckiej, różeńca górskiego i głogu wspierają nasz układ krążenia i funkcje poznawcze. Z kolei dzięki ekstraktowi z lawendy, szyszek chmielu i męczennicy tabletki na bazie ziół ułatwiają odprężenie, sprawiając, że lepiej radzimy sobie z codziennym napięciem emocjonalnym.

  Pamiętajmy, że suplementy diety nie powinny być traktowane jako zamiennik zróżnicowanej diety, czy zdrowego trybu życia. Przyjmowane zgodnie z przeznaczeniem mogą być dla nas prawdziwym ukojeniem.

  1