Szybki kontakt

  Czy można przedawkować ziołowe tabletki uspokajające?

  Żyjemy dziś w świecie, który stale pędzi i ani myśli zwalniać. Od ludzi wymaga się, by za nim nadążali i byli zawsze w jak najlepszej formie. Z tego też powodu coraz częstszym problemem jest regularny i duży stres. Coraz więcej osób szuka szybkich rozwiązań, które mają temu zaradzić. W takim wypadku warto sięgnąć po ziołowe tabletki na uspokojenie i zmniejszające stres. Jaki jest ich skład i czy można je przedawkować?

  Ziołowe leki uspokajające

  Jakie zioła wpływają na ukojenie nerwów? W składzie dobrych ziołowych tabletek uspokajających powinny się znaleźć:

  • melisa lekarska – działa uspokajająco, rozkurcza mięśnie i sprawia, że się szybciej zasypia. Pomaga również w przypadku wzdęć, a także ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe;
  • kozłek lekarski – wykazuje podobne działanie jak melisa: uspokaja, rozkurcza mięśnie i ułatwia zasypianie. Stosuje się go w przypadku trudności w zasypianiu, nadpobudliwości nerwowej, odczuwania niepokoju, a również i w przypadku różnego rodzaju skurczów (żołądka czy związanych z miesiączką);
  • ziele serdecznika – również działa uspokajająco i rozkurczowo, sprawdzi się w stanach skurczowych mięśni oraz w przypadku zaburzenia trawienia;
  • ziele męczennicy – działa rozkurczowo i uspokajająco. Stosuje się je dodatkowo w stanach skurczowych jelit;
  • kwiat lawendy – wykazuje działanie uspokajające, łagodzi napięcie emocjonalne i stres oraz ułatwia zasypianie.
  • szyszka chmielu – uspokaja, reguluje trawienie i działa antyseptycznie. Poprawia również samopoczucie kobiet, które przechodzą menopauzę zmniejszając uciążliwe uderzenia gorąca.

  Ziołowe tabletki uspokajające

  Tego rodzaju tabletki są często wybierane przez osoby, które nie potrafią już poradzić sobie ze stresem, a przez nadmiar codziennych obowiązków nie mogą również pozwolić sobie na chwilę odpoczynku i wyciszenia. Ziołowe tabletki uspokajające można zakupić bez recepty. To dobre rozwiązanie, jeśli ktoś chce zredukować ilość odczuwanego stresu, ale jednocześnie nie cierpi na takie zaburzenia jak nerwica. Ziołowe leki mogą mieć różną postać – tabletek, syropów, kropli czy herbatek. W naszym sklepie można zakupić m.in.:

  • Senfratin Forte, czyli mieszankę ziołową zawierającą melisę, chmiel, lipę, rumianek i lawendę. Produkt ten pomaga zasnąć i zmniejsza napięcie nerwowe;
  • Nervina Antistres Forte, czyli suplement, w którym można znaleźć ekstrakty z melisy i szyszek chmielu. Działa uspokajająco i pozwala radzić sobie ze stresem i rozdrażnieniem.

  Tabletki na uspokojenie – skutki uboczne

  Ziołowe leki uspokajające rzadko wywołują skutki uboczne. Nie uzależniają, można po nich normalnie pracować, a także prowadzić samochód. Inaczej jest w przypadku leków na receptę, które mogą zaburzać koncentrację i mogą wywoływać uczucie oszołomienia. Ziołowe leki na uspokojenie mają niewiele lub nie mają przeciwwskazań do stosowania. Jednak przed zastosowaniem każdego leku czy suplementu należy zapoznać się z ulotką dołączoną do jego opakowania.

  Przedawkowanie leków uspokajających

  Ziołowe leki uspokajające są bardzo bezpieczne – w ich przypadku jest niewielkie ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Również znacznie trudniej się od nich uzależnić czy je przedawkować. Mogą być znacznie dłużej stosowane niż leki syntetyczne. Jednak należy je brać regularnie, gdyż rezultat działania jest widoczny dopiero po jakimś czasie stosowania. Należy także pamiętać, że nie należy brać ziół, które ułatwiają zasypianie, gdy wybieramy się w nocną podróż.