Antinervinum®

syrop 200 g
Roślinny produkt leczniczy,  

Skład:  Valerianae tinctura + Crataegi tinctura + Lupuli strobili tinctura, Syrop, (1032 mg 903 mg 645 mg)/5 ml,

Antinervinum®to naturalny lek, który dzięki formie płynnej ma szybki początek działania, a zawarta w leku kompozycja składników wykazuje synergistyczne działanie na ośrodkowy układ nerwowy, łagodząc stany napięcia emocjonalnego i niepokoju, a także działając kojąco w stanach pobudzenia i ułatwiając zasypianie.

Wskazania do stosowania: Tradycyjnie w stanach wzmożonego napięcia nerwowego, okresowych trudnościach w zasypianiu.

Dawkowanie:Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 3 x dziennie po 5 ml. W przypadku trudności w zasypianiu 5 – 10 ml na 1 godzinę przed snem. Nie stosować u dzieci poniżej 6 lat. U dzieci w wieku 6 – 12 lat lek może być stosowany wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu. Nie zaleca się stosowania przez osoby źle tolerujące walerianę.

Postać farmaceutyczna: Syrop.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania:Ten produkt leczniczy zawiera etanol. Może być szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową. Należy to uwzględnić u kobiet w ciąży lub karmiących piersią i grupach zwiększonego ryzyka tj. osoby z chorobami wątroby, padaczką. Nie stosować u pacjentów z rzadko występującą, dziedziczną nietolerancją fruktozy. Ten produkt leczniczy zawiera etanol. Może być szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową. Należy to uwzględnić u kobiet w ciąży lub karmiących piersią i grupach zwiększonego ryzyka tj. osoby z chorobami wątroby, padaczką. Nie stosować u pacjentów z rzadko występującą, dziedziczną nietolerancją fruktozy. Lek Antinervinum zawiera etanol i sorbitol. Antinervinum zawiera etanol 28–34% obj., to jest do 1,3 g na dawkę 5 ml, co odpowiada 34 ml piwa lub 14 ml wina na dawkę. Może być szkodliwy dla osób z choroba alkoholowa. Należy to uwzględnić u kobiet w ciąży lub karmiących piersią i grupach zwiększonego ryzyka, takich jak osoby z chorobami wątroby, padaczka.

Jednorazowa dawka Antinervinum 5 ml zawiera 1,1 g sorbitolu. Pacjenci, u których stwierdzono wcześniej nietolerancje niektórych cukrów, powinni poradzić sie lekarza.

Dzieci i młodzież: Ze względu na zawartość etanolu oraz brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania, nie zaleca się stosowania leku u dzieci do lat 12.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: Lek Antinervinum zawiera alkohol, dlatego osłabia zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługiwania maszyn będących w ruchu, a także sprawność psychoruchową (pływanie, praca na wysokości i inne). Z tego powodu nie zaleca się wykonywania wyżej wymienionych czynności przez okres do dwóch godzin po przyjęciu leku.

Przechowywanie: Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w miejscu niedostępnych i niewidocznym dla dzieci.

Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na etykiecie i pudełku. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.

Możliwe działanie niepożądane: Bardzo rzadko mogą wystąpić dolegliwości żołądkowo - jelitowe (nudności, kurczowe bóle brzucha). Sporadycznie mogą wystąpić przypadki złej tolerancji preparatów z walerianą.

Pozwolenie nr 9050

Podmiot odpowiedzialny: Prowincja Polska Zakonu Szpitalnego Św. Jana Bożego Prowincja Polska Zakonu Szpitalnego Św. Jana Bożego p.w. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny; ul Bonifraterska 12; 00-213 Warszawa.

Wytwórca:
PHYTOPHARM Klęka SA
Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą, Polska
Tel.: +48 61 28 68 700
Faks: +48 61 28 68 709

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

logo